..

September je New York naozaj plný úžasných podujatí. Nielen sa vtedy koná jeden z najprestížnejších tenisových turnajov na svete – US Open, kde sa chystá aj zopár Slovákov, no Manhattan na začiatku septembra zaplavia aj zástupy fashion maniačok a maniakov. 9. až 16. septembra sa v novej lokalite v Damrosch Parku bude konať prehliadka najlepšej svetovej módy z kolekcie jar 2011 – Mercedes-Benz Fashion Week.

Po rokoch sa Fashion Week presúva z Bryant parku do menej trendovej lokality – Damrosch Park sa nachádza na juhozápadnom okraji Lincolnovho centra, veľkého kultúrneho stánku na Upper West Side, neďaleko Central Parku.

Ak sa chystáte na Fashion Week, mali by ste sa poponáhľať – letenky do New Yorku na začiatok septembra ešte stále nájdete za veľmi slušných 500 eur (Virgin Atlantic, či British Airways), no hotely blízko Lincolnovo centra sa veľmi rýchlo napĺňajú.
Najbližšie nájdete napríklad super luxusný a úžasný Mandarin Oriental, kde možno stretnete Annu Wintour v svetoznámom spa, bývalú ubytovňu, dnes luxusný hotel Hudson, či 6 Columbus A Thompson Hotel, alebo Empire Hotel s veľmi dobrými cenami.

Program jesenného Fashion Weeku si môžete pozrieť na oficiálnej stránke newyork.mbfashionweek.com

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.