..

Každoročná slávnostná prehliadka na Vďakyvzdanie, je udalosť, ktorá vždy pritiahne do ulíc New Yorku státisíce turistov, či domácich. Každý chce vidieť sprievod obrovských balónov, nafukovacích postavičiek, či klaunov s konfetami, ktorí prinášajú najmä deťom každoročne úsmev na tvár.

Táto tradícia vznikla už v roku 1924 ako oslava dňa Vďakyvzdania zamestnancov obchodného domu Macy’s. Tento rok boli hlavnými postavami sprievodu vo forme nadrozmerných balónov cestový mužíček Pillsbury Doughboy, Mickey Mouse, Ronald McDonald a Spider-Man. Súčasťou sprievodu sú však aj divadelné súbory z Broadway, či školské kapely.

Davy tisícov pozorovateľov sa už od rána rozmiestňujú ulicami Manhattanu, aby zaujali najlepšie miesta a videli sprievod, ktorý poprvýkrát vo svojej 83 ročnej histórii nešiel po Broadway, ale hadil sa ulicami Central Park West, či Siedmou Avenue.

Niektorí si dokonca aj prenajímajú hotelové izby (v ceste sprievodu sú napríklad Park Central New York Hotel, či Sheraton Hotel & Towers), ktoré majú výhľad na ulice. A obchodný dom Macy’s je počas dňa vďakyvzdania zatvorený.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.