..

Novoročné oslavy v New Yorku prilákajú každoročne státisíce turistov a miestnych na Times Square. Hotely sú v tomto období beznádejne vypredané, ulice plné rozjarených ľudí a celé mesto má neopakovateľnú atmosféru. Každoročne sa podľa oficiálnych štatistík nachádza v uliciach okolo Times Square na Silvestra vyše milióna oslavujúcich. Ak chcete byť jedným z nich a neodradia vás ani vyššie ceny za ubytovanie, ešte stále nájdete voľné hotely, či hostely a aj letenky za prijateľné ceny.

new-york-silvester

Times Square Ball

Times Square už tradične (vyše 100 rokov – od 1907) víta príchod nového roku spustením trblietavej kryštálovej gule. Samotný symbol Silvestra v New Yorku váži 5386 a v priemere meria 3,7 metra a osvetľuje ho 3500 svetelných zdrojov.

Guľa je umiestnená na vysokom stožiari (v najvyššom bode 145 metrov nad Times square) a s blížiacim sa príchodom Nového roka je spustená dolu. Novinkou od roku 2009 je neskrývanie gule – celoročne je umiestnená v polovici stožiara, tak aby bola turistickou atrakciou.

Samotné spúštanie novoročnej newyorskej gule to jedna z najsledovanejších televíznych udalostí planéty. Je to však len časť z osláv, ktoré zahŕňajú aj ohňostroje, tony konfiet, či koncerty skupín. Ak chcete byť prítomný tento rok, pozrite si ponuky ubytovania v New Yorku na Silvester.

Ubytovanie v New Yorku na Nový rok

Čo sa oplatí – Thompson LES Hotel – štvorhviezdičkový hotel ponúka 6 nocí za 1000 €

Best Western Bowery Hanbee Hotel – príjemný a dostupný hotel ponúka takisto ubytovanie na Silvestra za bezmála tisíc € pre dve osoby.

Ak chcete lacnejšie ubytovanie – skúste hotely v Brooklyne, či v Queens – napríklad hotel Verve ponúka silvestrovský pobyt v New Yorku za 500€ pre dve osoby (6 nocí)

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.