..

Lincolnovo centrum je významné stredisko kultúry na Upper West Side. Tento 6,6 hektárový komplex je nielen sídlom Newyorskej metropolitnej opery, ale aj newyorského baletu, filharmónie, opery mesta New York, či viacerých ďalších kultúrnych inštitúcií. Centrum bolo postavené počas programu pre obnovu častí mesta Roberta Mosesa v 60. rokoch minulého storočia. entrum sa nachádza medzi 9 a 10. Avenue (Columbus a Amsterdam) a jeho súčasťou sú:

Metropolitan Opera House
Jedno z najslávnejších operných telies – známa Metropolitan Opera sídli v rovnomennej budove v Lincolovom centre od roku 1966 a ročne tu odohrá vyše 220 predstavení. Vďaka technologickému pokroku v zákulisí môže Met týždenne odohrať 4 rôzne predstavenia, každé pre 3 800 divákov.

David H. Koch Theater
Je scéna určená pre balet a operu, v ktorej momentálne sídli balet a opera mesta New York. Budova bola postavená v roku 1964 s kapacitou pre 2 755 platiacich divákov.

Avery Fisher Hall
Budova postavená v roku 1962 ako Philharmonic Hall, slúži od tohto obdobia pre potreby New York Philharmonic, ktorá sa sem presunula zo slávnej Carnegie Hall. Kapacita sály, ktorá je neslávne známa pre problémy s akustikou je 2738 sedadiel.

Súčasťou Lincolnovho centra sú aj ďalšie 4 divadlá, koncertná sieň Alice Tully Hall a amfiteáter v Time Warner Center (s celkovou kapacitou vyše 4100 divákov).

Celkovo sa tak v Lincolnovom centre môže naraz zabávať vyše 14 000 divákov, čím sa zaraďuje medzi najväčšie kultúrne centrá na svete.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.