..

Aj keď počasie v New Yorku občas vyhovuje jedine ľadovým medveďom, ak sa chystáte do New Yorku v lete mali by ste vedieť o tých najlepších plážach v meste. New York sa nachádza na brehoch Atlantického oceána, takže prirodzene je tu dostatok miesta na plážové radovánky a aj počasie praje únikom z horúceho mesta na pláž.

Teplotný rekord zaznamenaný v New Yorku je 41 stupňov Celzia, takže si viete predstaviť, že nájsť miesto na pláži v lete býva celkom problém. A kde ho hľadať?

Coney Island
Asi najznámejšou plážou v New Yorku je Coney Island. Miesto, kde kedysi stáli najlepšie zábavné parky sveta aj dnes ponúka množstvo atrakcií – najlepšie hotdogy, príjemné prechádzky, ale aj preplnené pláže a množstvo ľudí. Coney Island je príjemná pláž, s množstvom niekedy obstarožných atrakcií, ale dostanete sa tu pohodlne metrom za hodinku a pol z Manhattanu. Naozaj stojí za navštívenie.


Brighton Beach
Brighton Beach sa nachádza hneď vedľa Coney Island – ľahko sa sem dostanete aj metrom (Brighton Beach Station, vlaky linky B a Q). Vďaka tomu je aj táto pláž najmä počas horúcich letných dní preplnená. Oblasť je prezývaná aj Little Odessa, keďže tu bývajú imigranti z Ukrajiny a Ruska, takže sa nečudujte že budete veľa rozumieť.

Jones Beach State Park

Jones Beach State Park, skrátene len Jones Beach je najpopulárnejšia pláž na východnom pobreží USA. Ročne ju navštívi vyše 6 miliónov turistov, ktorí si vychutnávajú 13,5 km dlhú piesočnatú pláž.
Jones Park bol postavený v roku 1929 na rovnomennom ostrove, ktorý pred výstavbou vytŕčal z vody len niečo vyše pol metra. Po viacerých náročných úpravách a bagrovaní piesku sa však problém odstránil.

Park bol zriadený Robertom Mosesom ako útočisko pre newyorskú smotánku – prístupové cesty boli napríklad stavané tak, aby zamedzili vstup ľudom bez vlastného auta (nadjazdy boli tak nízke, aby pod nimi neprešiel autobus).

Dnes je celé stredisko dimenzované na obrovské množstvo návštevníkov – len parkoviská môžu naraz pojať vyše 20 000 áut.
Orientačným bodom celého parku je vodná veža v talianskom štýle, ktorá označuje stred celého komplexu postaveného v okázalom štýle Art-Deco. Dnes je Jones Park prístupný každému a ak chcete vidieť najkrajšie miesto, kde sa dá zaplávať v New Yorku, musíte sem prísť.

Jacob Riis Park

Jacob Riis Park bol rovnako ako Jones Beach vytvorený hlavným plánovačom mesta Robertom Mosesom. Nachádza sa bližšie k centru mesta, bol tak určený hlavne pre menej majetných občanov, ktorí sa sem dopravili aj verejnou dopravou.
Jacob Riis Park pre nich ponúkal nádherné pláže a svojho času najväčšie parkovisko na svete – s miestom pre vyše 5000 automobilov.

Jacob Riis Park sa nachádza v strede Rockaway Peninsula, a hlavným poznávacím znakom je elegantný kúpeľný dom postavený v roku 1932 v štýle Art Deco.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.