Hotel Waldorf-Astoria

301 Park Avenue, Manhattan , New York
Recenzia hotela: Hotel Waldorf-Astoria

Hotel Waldorf=Astoria je jeden z najznámejších hotelov na svete. Bol to jeden z prvých grand hotelov – obrovských luxusných zariadení, ktoré dokázali skĺbiť najlepšie služby s prvotriednym ubytovaním. Hotel Waldorf=Astoria pôvodne stál na mieste dnešného Empire State Building – ako hotel Waldorf už od roku 1893. Neskôr sa v susedstve postavil hotel Astoria. A dvojica Waldorf=Astoria odvtedy tvorí nezameniteľný maják luxusu v srdci Manhattanu.

Neskôr bol tento úspešný model zopakovaný aj na novom mieste pre hotel – na Park Avenue v štvrti Midtown. Waldorf=Astoria sa stal stredobodom kultúrneho života, miestom stretávania sa elity – bol prvým hotelom, ktorý sa stal legendárnym. Nový Waldorf=Astoria bol postavený vo vtedy obľúbenom štýle Art Deco v roku 1931 a odvtedy sa veže hotela týčia do výšky 190 metrov.

V roku 1949 svetoznámy hotel prešiel do siete hotelov Conrada Hiltona a stal sa prvým zo siete rovnomenných luxusných hotelov po celom svete.

Waldorf=Astoria je stále jedným z najlepších hotelov v New Yorku, miestom kde sa písala história a dejiny – stále synonymom bohatstva, prestíže a vyberanej spoločnosti.

Pár zaujímavých faktov o hoteli Waldorf-Astoria

Hotel má vlastný železničný perón, ktorý formálne patrí k Grand Central Terminal, je však určená len pre hotelových hostí. Takto sa do hotela dostal napríklad Franklin D. Roosevelt, Adlai Stevenson, či Douglas MacArthur. Výťah k tejto mini stanici je natoľko veľký, že postačoval aj pre limuzínu prezidenta Rooselevelta.
Hotel Waldorf=Astoria ponúka neuveriteľných 1,245 izieb, vrátane 197 apartmánov. Waldorf Towers, tým najluxusnejším izbám v ponuke patrí 180 izieb, vrátane 101 apartmánov.

Waldorf=Astoria sa rozprestiera na celom bloku medzi Park Avenue a Lexington Avenue, medzi 49. a 50. ulicou. Medzi najkrajšie pohľady z izieb patrí výhľad na Bartholomew’s Church, alebo na Lexington Avenue a slávny Chrysler building.

Prezidentský apartmán na 35. poschodí je tradičným miestom pobytu amerického prezidenta pri návšteve New Yorku.

Jedna noc v Hotel Waldorf-Astoria stojí od 300€, rezervovať izbu si môžete prostredníctvom stránok nášho partnera booking.com.

Podrobnosti:
Kategória hotela: Počet hviezdičiek: 4
Cena hotela: 300€
Sieť hotelov:

Vybavenie:
Počet izieb:
Vzdialenosť do centra mesta: 4.93 km od centra

Booking.com

Rezervácia Waldorf-Astoria od 300€/noc