Plaza Hotel

Fifth Avenue at Central Park South, Central Park, NY 10019 , New York
Recenzia hotela: Plaza Hotel

The Plaza je jeden z najluxusnejších a najznámejších newyorských hotelov. Tento 19-poschodový hotel so svojou výškou 76 metrov s výhľadom na Central Park dominuje celej oblasti.

História hotel Plaza

The Plaza nie je len obyčajný luxusný hotel. Je to legenda. Najväčšia ikona spomedzi newyorských hotelov. V hoteli Plaza sa písala história – práve tu Beatles žúrovali po vypredaných koncertoch, Marilyn Monroe písala zamilované listy Kennedymu a Michael Douglas povedal svoje “áno“ Catherine Zeta Jones.

Od svojho postavenia v roku 1907 bola Plaza dejiskom veľkolepých večierkov, recepcií a bálov. Medzi vlastníkmi hotela sa vystriedali najvplyvnejší muži New Yorku ako Conrad Hilton, či realitný mág Donald Trump. Neskôr po svojom rozvode predal Plaza hotel arabskému princovi Alwaleed Bin Talal Bin Abdulaziz Al Saudovi.

V roku 2005 sa hotel dostal k terajšiemu majiteľovi – spoločnosti El-Ad (vlastnia napríklad aj Metropolitan Life Insurance Company Tower), ktorá ho na dva a pol roka zatvorila a podrobila zásadnej rekonštrukcii. Investičná skupina odkúpila hotel za 675 miliónov dolárov a ďalších 400 miliónov investovala do jeho rekonštrukcie. Hotel tak bol po dlhej a nákladnej rekonštrukcii premenený na apartmánový dom, pôvodných 805 izieb sa zmenilo na 180 apartmánov na predaj. Stále však funguje aj hotelová časť, v ktorej si môžete prenajať jednu zo 282 štýlových izieb. Nevýhodou je, že väčšina hotelových izieb nemá výhľad na Central park – tie izby boli premenené na privátne apartmány.

Cenník izieb začína na cca 500 eurách za izbu a noc. Rezerváciu hotela si môžete uskutočniť na stránkach booking.com.

Hotel Plaza je ako jediný v New Yorku (spolu s hotelom Waldorf-Astoria), zapísaný ako národná pamiatka (National Historic Landmark) od toku 1986.

Jedna noc v Plaza Hotel stojí od 400€, rezervovať izbu si môžete prostredníctvom stránok nášho partnera booking.com.

Podrobnosti:
Kategória hotela: Počet hviezdičiek: 5
Cena hotela: 400€
Sieť hotelov:

Vybavenie:
Počet izieb:
Vzdialenosť do centra mesta: 5.73 km od centra

Booking.com

Rezervácia Plaza od 400€/noc