New Yorker Hotel

481 8th Ave New York, New York 10001 , New York
Recenzia hotela: New Yorker Hotel

Hotel New Yorker je srdcová záležitosť, ikona medzi newyorskými hotelmi. Aj keď neponúka služby v bielych rukavičkách, vďaka svojej polohe, jedinečnému výzoru Art Deco, či svojej jazzovej minulosti slávnych big-bandov je to jeden z najslávnejších hotelov v New Yorku.

Tento 43 poschodový hotel nachádzajúci sa na ôsmej avenue postavili v roku 1929. Nasledujúci rok, presne 2. januára otvoril svoje dvere. Podobne ako množstvo budov postavených v tom čase, aj hotel New Yorker bol postavený v ozdobnom štýle známom ako Art Deco. Pyramídový štýl budovy plný ústupkov pripomína svojho väčšieho nasledovníka Empire State Building, ktorý nájdete len pár blokov na východ na 34. ulici.

Mnoho rokov bol New Yorker hotel najväčších hotelom v New Yorku. Celkovo bolo hosťom k dispozícii 2500 izieb, množstvo salónov a 5 reštaurácií s 35 kuchármi. Tamojšie holičstvo sa pokladalo svojho času za najväčšie na svete – hotel prevádzkoval 42 holičských kresiel, a 20 manikuristov. Dnes patrí Hotel New Yorker pod sieť hotelov Ramada a svojim návštevníkom ponúka 912 novozrekonštruovaných izieb s wifi internetom zadarmo, skvelým výhľadom a šarmom starého New Yorku.

New Yorker ani po rekonštrukcii nestratil dávny šarm tridsiatych rokov. Ak chcete zažiť New York big bandov, či jazzu, vyberte sa do hotelu New Yorker, stojí za to.

Jedna noc v New Yorker Hotel stojí od 160€, rezervovať izbu si môžete prostredníctvom stránok nášho partnera booking.com.

Podrobnosti:
Kategória hotela: Počet hviezdičiek: 4
Cena hotela: 160€
Sieť hotelov:

Vybavenie:
Počet izieb:
Vzdialenosť do centra mesta: 4.05 km od centra

Booking.com

Rezervácia New Yorker od 160€/noc