Február v New Yorku

Február je jeden z najchladnejších mesiacov v meste a aj napriek tomu je New York plný turistov, ktorí prišli osláviť romantický sviatok svätého Valentína, či len stráviť predĺžený víkend nakupovaním.
Vo februári sa v New Yorku koná aj Fashion Week – týždeň módy, kedy je celý Bryant Park obsadený módnymi znalcami a umelcami.

Publikované pred 10 rokov

Vďaka nepríjemnejšiemu počasiu sú hotely a letenky vo februári veľmi výhodné.

Počasie vo februári v New Yorku
Február v New Yorku býva zvyčajne teplejší a príjemnejší ako január, no stále je to jeden z najchladnejších mesiacov v meste. Najnepríjemnejší môže byť ostrý vietor, ktorý zosilnieva medzi výškovými budovami.

Preto je najdôležitejšie sa dobre obliecť, keďže budete vystavení vrtochom počasia. Nezabudnite na dobrý kabát a vrstvené oblečenie, keďže v metre, či v obchodoch býva príjemnejšie.
Priemerná teplota vo februári sa pohybuje medzi -3°C a 4°C.

Čo musíte vidieť v New Yorku vo februári
Deň svätého Valentíne je jeden z najobľúbenejších sviatkov v USA. Možno je to práve pre vás príležitosť, kedy stráviť romantický výlet, či dovolenku v New Yorku.

Ubytovanie v New Yorku vo februári
Ceny ubytovania vo februári sa stále pohybujú mierne pod priemerom (aj keď na sviatky sú hotely plné) – hotely a hostely sú menej naplnené a to tlačí ceny ubytovania smerom dolu. Pozrite si ceny ubytovania vo februári na booking.com.

Booking.com