MetroCard

Cestovné za jednu jazdu metrom, alebo lokálnym autobusom v New Yorku je 2.5 dolára. Ak chcete využiť expresný autobus – za tento zaplatíte 5.50 dolárov. S využitím MetroCard však za cestovanie v New Yorku môžete naozaj ušetriť.

Publikované pred 10 rokov

Existujú tri varianty MetroCard – Pay-Per-Ride MetroCard, Unlimited Ride Metrocard a EasyPayXpressMetroCard, ktorá sa nabíja podľa toho ako potrebujete.

Pay-Per-Ride MetroCard vám dovolí nabiť si metrokartu ľubovoľným kreditom (4.50 – 80 dolárov), v rámci tejto metrokarty máte bonus 15 percent ak si nabijete kartu sumou viac ako 8 dolárov a máte zadarmo jeden prestup medzi autobusom a metrom a medzi autobusmi.

Najvýhodnejšie jazdy ponúkajú metrokarty s neobmedzeným počtom jázd – Unlimited MetroCard. Tu máte na výber z viacerých typov kariet, ktoré sa líšia časovým obmedzením – jednodňový 1-Day Fun Pass, a metrokarty s neobmedzeným počtom jázd na 7,14 a 30 dní (7-Day, 14-Day, 30-Day MetroCard).

Ak cestujete v skupine, oplatí sa vám kúpa MetroCard aj na JFK AirTrain – tu si môžete vybrať z dvoch – na JFK-AirTrain 30-Day Unlimited Ride MetroCard za 40 dolárov môžete 30 dní využívať AirTrain a JFK-AirTrain 10-Trip MetroCard, ktorá za 25 dolárov poskytne 10 jázd.

Ceny MetroCard

1-Day Fun Pass – 8.25 dolárov
7-Day Unlimited Ride MetroCard – $27
14-Day Unlimited Ride MetroCard – $51.50
30-Day Unlimited Ride MetroCard – $89

Medzi jednotlivými použitiami MetroCard musíte mať najmenej 18 minútový rozdiel, tak aby nemohli dve osoby cestovať na jednu kartu.

Booking.com