..

V New Yorku asi neexistuje exkluzívnejšia adresa ako 740 Park avenue – dom, ktorý vás neohúri zovňajškom, ale exkluzívnym vnútrom. Na tejto adrese totiž nájdete najprestížnej bytový dom v meste – 19 poschodová budova v štvrti Upper East Side s 36 apartmánmi, ktorých veľkosti dosahujú násobky slovenských bytov.

Práve na tejto adrese je k dispozícii momentálne jeden z najdrahších apartmánov v New Yorku – okázalý dvojpodlažný mezonet na 12. a 13. poschodí s viac ako 30 izbami. Mezonet je tvorený dvoma spojenými apartmánmi, ktoré sa môžu predať aj oddelene. Oba apartmány sú momentálne majetkom pani Cortney Sale Ross, vdovy po CEO spoločnosti Time Warner. Ak by ste sa chceli zaradiť do spoločnosti majiteľov v tejto budove, kde vyrastala Jacqueline Kennedy Onassis, dnes býva Ronal Lauder, či Vera Wang tak jednotlivé apartmány sú k dispozícii za 25, respektíve 35 miliónov dolárov.

Ten menší z apartmánov má vyše 600 metrov štvorcových, 4 krby, 4,5 kúpelne, 4 spálne a obývaciu izbu väčšiu ako priemerný slovenský byt. A k tomu ešte aj utajený minibyt pre služobníctvo.

Aj keby ste peniaze na tento apartmán mali – ešte nemusíte bývať. Budova je totiž pod správou správnej rady, ktorá o každom novom majiteľovi rozhoduje samostatne. Správna rada 740 Park avenue je známa ako tajný spolok, ktorý medzi seba nepustí len tak niekoho (a ak máte majetok menší ako 100 miliónov dolárov, ani o vás neuvažujú).

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.