..

The Police Building je právom zapísaná na zoznam National Register of Historic Places. Je to jedna z najkrajších budov, postavených v ozdobnom štýle Beaux-Arts, ktorá zdobí dolný Manhattan. Vo vnútri tohto bývalého policajného riaditeľstva NYPD na 240 Centre Street, ktoré slúžilo policajtom od roku 1909 do 1973, nájdete dva neopakovateľné apartmány, ktoré si vás určite získajú.

Apartmány v tejto budove sú naozaj výnimočné. Vysoké stropy, priestranné izby a dobrá lokalita sem prilákali aj hviezdy ako Calvin Klein, Stefi Graff či Leonarda DiCapria. No dva apartmány sú úplne iné ako čokoľvek ste kedy videli – stačí pozrieť na nákresy obytnej plochy u apartmánu 6N – tomu dominuje obrovská skoro 10 metrov majúca kruhová miestnosť. Ideálne pre chovanie škrečkov, či ako súkromná miestnosť pre meditáciu, keďže celá miestnosť má len jedno okno a strešný vikier.

Tento apartmán sa nachádza v severnej časti budovy – severný dóm slúžil ako rádiová miestnosť pre policajné potreby – má 3 obytné miestnosti a jednu kúpeľňu. V tej sa nachádza asi najťažšia vec v celej budove – vaňa z andalúzskeho vápenca, ktorá váži vyše jednej tony.

Apartmán je na predaj od marca 2008 – pôvodne za 7 miliónov, no po neúspešných mesiacoch je dnes k dispozícii za niečo vyše 3.5 milióna dolárov. Ani vlastníctvo ufa v byte však neprekoná druhý apartmán – v bývalej policajnej telocvični.

Telocvičňa ako byt
Majiteľom druhého apartmánu, ktorý vám vyrazí dych je Alvin Einbender, – bývalý výkonný riaditeľ Bear Stearns, ktorej pád prispel k súčasnej finančnej kríze. Alvin bol svojho času jeden z najlepšie platených exekutívcov na Wall Street. No tie časy sú už preč a preto sa aj on od roku 2008 snaží tento masívny apartmán márne predať.
Alvinom apartmán je naozaj neuveriteľný, dvojposchodový priestor, zaberajúci bývalú telocvičnu. Bol premenený na luxusný duplex, ktorý vás ohromí, nielen cenou – apartmán bol z pôvodnej ceny 30 miliónov dolárov zľavnený až na 16.75 milióna dolárov, ale najmä rozmermi.

Za svoje peniaze dostane šťastný kupec obývačku s dĺžkou 18 metrov, šírkou 12 metrov a výškou skoro osem metrov, takže tento apartmán je naozaj vhodný pre náruživého hráča basketbalu.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.