..

Premeniť močiarne a nevyužívané oblasti Meadowlands v New Jersey, na dohľad Manhattanu na jedno z najväčších zábavných a nákupných centier na svete by sa možno pred rokmi zdalo najväčšou utópiou, no na budúci rok sa to stane skutočnosťou.

Meadowlands je súčasťou obrovského športového komplexu Meadowlands Sports Complex (ktorý zahŕňa New Meadowlands Stadium, kde hrajú New York Giants a New York Jets, Meadowlands Racetrack a Izod Center, domáca aréna New Jersey Nets a New Jersey Devils).

Meadowlands bude najväčšie obchodné, športové a zábavné centrum v USA a tretie najväčšie na svete. Poskytne vyše 418 000 metrov štvorcových plochy pre zábavu, šport, obchod, či hotely (najväčšie nákupné centrum na Slovensku – Avion Shopping Park má 84 000 m²). Centrum sa pôvodne malo otvárať už pred 3 rokmi, ale svetová hospodárska kríza zapríčinila tomuto naozaj ambicióznemu projektu veľký sklz.

Čo nájdete v Meadowlands
Čarovný svet obchodov a zábavy, pôvodne nazvaný aj Xanadu, bude obsahovať SnowPark – zastrešený lyžiarsky svah, kde si môžete zalyžovať po celý rok, letecký simulátor s veterným tunelom, v rámci centra je plánovaný aj 8000 miestny štadión pre baseball, či divadelná scéna pre 3400 ľudí.

Všetko je naplánované tak, aby ešte dlho nebolo prekonané – multikino so 17 sálami, či Pepsi Globe – obrovské ruské kolo, ktoré má merať 87 metrov. To všetko na miestach, kde ste ešte pred pár rokmi našli len opustené parkoviská pre neďaleký štadión Giants – to všetko za 1,3 miliardy dolárov.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.