..

Newyorská hotelová scéna prechádza neustálymi zmenami. Inak to nebude ani v roku 2014, kedy bude uvedených niekoľko zaujímavých noviniek, ako napríklad hotel na vrchole najväčšej obytnej veže New Yorku až po prerobenú továreň na papier v Queense. Kde budete bývať vy?

V roku 2013 bolo v New Yorku otvorených minimálne 15 nových hotelov, vrátane hotelov po úplnej rekonštrukcii. Ponuka nových hotelov rastie rok čo rok a inak to nebude ani v roku 2014. Prinášme Vám zoznam hotelov, ktoré nás zaujali najviac. Od obľúbeného miesta F. Scotta Fitzgeralda v Midtowne cez bývalú továreň na papier v Queense až po klasický brooklynský hotel , ktorému bola prinavrátená vznešenosť zo začiatkov 20. storočia.

Izba v hoteli Paper Factory v Brooklyne

Paper Factory Hotel
Otvorenie; koniec 2013/ začiatok 2014
Jednou z najvychytenejších štvrtí New Yorku sa stal Long Island City v Queense vďaka jednoduchému prístupu na miesta v Midtowne ako aj susedstvu s obľúbenými hotelmi ako Z Hotel či Hotel Ravel. Jedinečný štýl a punc exkluzivity mu zaručuje najmä umiestnenie do starej zrekonštruovanej továrne a skladu papiera. Nový hotel svojim zákazníkom ponúkne 120 izieb od bežných s poschodovými posteľami až po apartmány. Súčasťou hotela je aj reštaurácia, vonkajšia beer garden a kúpele. Veľkú úlohu v Paper Factory Hotel bude zohrávať umenie. Už v septembri 2013, kedy bol hotel ešte vo výstavbe sa konal prvý ročník predstavenia Open Canvas, kde sa predstavilo približne 20 maliarov, fotografov či výkonných umelcov.
37-06 36th St., Long Island City, Queens, paperfactoryhotel.com

Zrenovovaná izba v Loews Regency Hotel

Loews Regency Otvorenie; január 2014
Loews Regency Hotel je znovuotvorený hotel po rekonštrukcii, ktorá vyšla na vyše 100 miliónov dolárov. 379 izieb v neutrálnych farbách spestrených vzorovanými kobercami a výraznými mramorovými pultmi v kúpeľniach. Vychytávkou tohto hotela bude rozľahlý, 10 000 metrov štvorcový salón a kúpele celebritného stylistu Julien Farela a reštaurácia, ktorá bude pod vedením dvoch kulinárskych klasikov Gherarda Guarducci a Dimitriho Pauli, ktorí vlastnia obľúbenú reštauráciu Sant Ambroeus na Upper West Side.

Nový Regency Bar & Grill bude mať moderné americké menu a jeho otvorenie je plánované na 16.januára.
540 Park Ave., loewshotels.com

Luxusný Archer Hotel

Archer Hotel
Otvorenie; začiatok 2014
Všetky izby v hoteli Archer boli navrhnuté tak, aby svojim dizajnom vzdali hold lokalite Garment District, v ktorej sa hotel nachádza. Nájdete tu bohaté kombinácie materiálov, odvážne farby drahých kameňov na čelách postelí či grafickú tlač na závesoch a vankúšoch. Jedinečný štýl izbám dávajú aj obrovské okná, tehlové steny alebo kúpeľne lemované čiernobielymi dlaždicami na spôsob newyorského metra. Vedenia hotelovej reštaurácie sa ujme hviezda mnohých show na Food Network, šéfkuchár David Burke, ktorého menu sa bude zameriavať na jednoduchú americkú kuchyňu. Vrchol hotela Archer bude tvoriť už tradičný doplnok newyorských hotelov – strešný bar, v ktorom si budete môcť vychutnať váš obľúbený koktail pri výhľade na panorámu Manhattanu.
45 W 38th St., archerhotel.com

KnickerbockerCreative Commons License Bosc d’Anjou via Compfight

Knickerbocker Hotel
Otvorenie; jar 2014
Budova v okázalom štýle Beaux-Arts zakončená výraznou manzardovou strechou, obľúbené miesto F. Scott Fitzgeralda, sa vzáša nad jednými z najznámejších kútov New Yorku – križovatkou Broadway a 42nd Street. Budova bola postavená ako hotel v roku 1906 Johnom Jacobom Astorom IV. Po jeho tragickej smrti na Titaniku roku 1912 sa dohľadu nad stavbou ujal jeho syn Vincent Astor.

Medzi prvými dlhoročnými obyvateľmi sa stali operný spevák Enrico Caruso a skladateľ George M. Cohan. V štyridsiatych a päťdesiatych rokoch 20. storočia sa budova stala kancelárskym priestorom pre redaktorov Newsweek.

Nový Knickerbocker bude ponúkať 330 izieb a strešný bar vo výške 7 500 stôp, v ktorom budete môcť do seba hodiť koktai ako Fitzgerald kedysi. Ako povedal Veľký Gatsby: „Nemôžeš opakovať minulosť? Samozrejme, že môžeš!“.
142 W 42nd St., theknickerbocker.com

Extell Development Company

Najvyššia obytná budova v New Yorku – One57 od Extell Development Company

Park Hyatt
Otvorenie; polovica 2014
Nový Park Hyatt bude korunovať budovu One57 – najvyššiu obytnú budovu v New Yorku. Hotel ponúkajúci 210 izieb sa týči oproti svetoznámej Carnegie Hall a je navrhnutý držiteľom prestížneho ocenenia za architektúru – Pritzkerovej ceny, Christianom de Portzamparc. Súčasťou hotela budú kúpele, fitnes centrum, krytý bazén a samozrejme štýlový bar a reštaurácia.
157 W 57th St., newyork.park.hyatt.com

Vizualizácia hotela SLS

SLS Hotel New York
Otvorenie; koniec 2014
Vo štvrti NoMad (časť mesta na sever od Madison Square Park) bude SLS Hotel ďalším z luxusných hotelov. Spolu s hotelmi Ace a The NoMad, tak budú robiť meno doteraz zabudnutej oblasti na Park avenue.

Podobne ako sesterské hotely v Beverly Hills a South Beach, aj SLS Hotel New York bude charakteristický atraktívnou reštauráciou a strešným barom. Interiér každej zo 190 izieb bol vytvorený ako preukaz pôvodu, ktorý tejto módnej štvrti náleží. Je dielom legendárneho dizajnéra Philippa Starcka.
444 Park Ave. S, slshotels.com

Vizualizácia nového hotela Baccarat

Baccarat Hotel & Residences
Otvorenie; koniec 2014
Áno, presne tak! Baccarat ako známy krištáľ. Už samotný názov Vám napovie, že sa nebude jednať o hotel pre obyčajného turistu. Predstavte si luxus umiestnený v 45 poschodovej sklenenej veži, oproti Múzeu moderného umenia (MoMA), k tomu 113 izieb a 61 súkromných rezidencií.

Súčasťou hotela bude tiež spoločenské priestory pre vyššiu triedu, vrátane salónika a na druhom poschodí terasu, rovnako ako kúpele s krytým bazénom. Na prízemí sa bude nachádzať francúzska reštaurácia, ktorej šéfkuchár zatiaľ nebol ohlásený. Baccarat Hotel bude prvým v Amerike a jedným z prvých na svete.

Spoločnosť Baccarat, ktorá je výrobcom jemného krištáľového skla so sídlom vo francúzskom meste Baccarat, ktorá otvorenie ďalšieho luxusného hotela plánuje v marockom meste Rabat v roku 2014 na oslavu 250.výročia značky.
20 W 53rd St., baccarathotels.com

Bossert Hotel

Otvorenie; koniec 2014

Brooklyn Heights býval domovom mnohých skvelých hotelov. S majetkovými zmenami mesta a štvrte mnohé časom vymizli alebo sa zmenili na bytové priestory. Bossert, postavený v roku 1909, bol jedným z najlepších hotelov v tejto časti mesta aj vďaka okázalej architektúre, či kvôli luxusnej reštaurácii na 13. a 14. poschodí s panoramatickým výhľadom na Manhattan.

Roku 1980 budovu zakúpila spoločnosť Svedkov Jehovových, ktorí ju prevádzkovali ako hotel pre členov. Neskôr však hotel ponúkla na predaj, ktorý si uchmatol realitný developer David Bistricer spolu s Josephom Chetritom (predtým King & Grove hotely).

Hotel, ktorý bude tvoriť 300 izieb je v procese obnovy a jeho otvorenie je naplánované na rok 2014. K hotelu tiež patrí legendárna reštaurácia, o ktorej rekonštrukcii ešte nie je rozhodnuté.
98 Montague St., Brooklyn.

Tak čo, vybrali by ste si? Ak sa chystáte do New Yorku radi vám nájdeme vhodné ubytovanie, či už to bude lacný hotel v Long Island City, alebo päťhviezdičkový luxusný hotel pri Central Parku. Ozvite sa nám!

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.