..

Dni kedy turisti mohli stráviť pár dní v New Yorku v prenajatom apartmáne za polovičné ceny ako v hoteli sú zdá sa nadobro preč. New York Assembly prijal zákon, ktorý zakazuje krátkodobý prenájom obytných priestorov na menej ako 30 dní, takže prevádzkovanie apartmánov ako nájomných hotelov bude v meste ilegálne.

Bývanie v apartmánoch sa stalo v poslednej dobe veľkým hitom, najmä v New Yorku, kde sa priemerná cena za noc v hoteli pohybuje v cene okolo 200 dolárov. Priemerná cena ubytovania je jedna z najvyšších na svete a preto sa netreba čudovať, že krátkodobé prenájmy apartmánov sú tak populárne.

Na súkromí môžete za priemernú cenu izby v hoteli (cca 230$ za noc) bývať ja 4-5 dní. Je preto jasné, že hotelová lobby pretlačila tento kontroverzný zákon, ktorý bude mať dopad nielen na tisícky ľudí, ktorí takto zarábajú, ale aj ďalšie tisícky turistov. Tí totiž budú musieť pri svojej návšteve v New Yorku bývať v často predražených hoteloch (ako napríklad Hotel Pennsylvania) a radšej sa rozhodnú do New Yorku necestovať ako platiť horibilné sumy za ubytovanie.
Ak sa do New Yorku chystáte a neviete si vybrať ubytovanie, kontaktujte nás, radi poradíme

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.