..

Dnes si povieme o miestach v New Yorku, ktoré vám pri návšteve poskytnú ten najlepší pohľad na metropolu.

Vyhliadkové plošiny v New Yorku

#1 Vyhliadka na Empire State Building
Asi najznámejším miestom spätým z vyhliadkami je Empire State Building. Najvyššia budova v New Yorku už od svojho postavenia v roku 1931 láka návštevníkov na 86. poschodie, odkiaľ môžete vidieť celý Manhattan ako na dlani.

Nevýhodou vyhliadky na Empire State Building je jej vysoká popularita, čo sa odzrkadľuje na vysokej návštevnosti. Veľa krát sa stane, že na výhľad si počkáte aj tri hodiny, preto si vždy dobre naplánujte, alebo si kúpte prednostný lístok. Takisto majitelia New York Passu majú možnosť prednostných lístkov na vyhliadku.

#2 Vyhliadka Top of The Rock
Top of The Rock je skvelou náhradou za preplnenú vyhliadku na Empire State Building. Vďaka svojej severnejšej polohe ponúka nádherný výhľad na Central Park, Bronx a severnú časť Manhattanu.
Cena za vyhliadku je prijateľných 20 dolárov (ak si lístok zakúpite online, ušetríte a získate ho za 18$) a stačí už len počkať na výťah, ktorý vás za minútku vyvezie na 67. poschodie. Mimochodom, už aj cesta výťahom je audiovizuálnym zážitkom.

Potom už si dosýtosti môžete vychutnávať vyhliadku na najvyšších troch poschodiach GE Building.

#3 Gantry State Park
Gantry State Park je tak trochu utajeným miestom pre všetkých milovníkov manhattanskej siluety. Len pár metrov od zastávky linky metra 7, Vernon Blvd – Jackson Av nájdete bývalé doky, ktoré slúžili na dopravu vlakov cez East River, predtým ako existovali tunely pod riekou. Celý vlak sa naložil na kompu a preniesol na druhý breh.
Doky ostali a s nimi aj miesto na príjemnú prechádzku s nádherným výhľadom na budovu United Nations a na siluetu Manhattanu.
Tajný tip: Skúste prísť na prechádzku, keď sa bude stmievať.

#4 Socha Slobody
Návšteva Sochy Slobody je bezpochyby nutnosť a ak nechcete ísť s davom a chcete sa tejto trošku zdĺhavej prehliadke vyhnúť, nerobte to. Pripravíte sa o nádherný výhľad na celý západný Manhattan z diaľky. Socha Slobody a Ellis Island poskytujú krásne pohľady aj na New Jersey, Staten Island, most Verrazano – Narrows, či newyorský záliv.

#5 Roosevelt Island Tram
Poslednou v našom rebríčku krásnych miest na vyhliadku je trochu netradičný pohľad na Manhattan. Vyhliadka z kabínkovej lanovky, ktorá vedie popri Queensboro Bridge. Na lanovku vám postačí štandardná MetroCard a vďaka nej sa dostanete na Roosveltov ostrov v strede East River a cestou si ešte vychutnáte pohľad na Manhattan a Brooklyn z výšky.

Tento článok je úryvkom z elektronického sprievodcu New Yorku, ktorého si môžete zakúpiť za 10€ na našich stránkach. Je to jedinečná zbierka tipov a informácií, ktoré musíte vedieť pred vašou cestou do New Yorku. 70 strán pútavého čítania, zaručená spokojnosť.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.