..

Jeseň v New Yorku je v znamení čoraz farebnejšieho Central parku, klesajúcich teplôt, ale aj jesenných sviatkov. Oplatí sa navštíviť New York na jeseň? Na čo by ste nemali zabudnúť?

Prečo ísť do New Yorku na jeseň?
Pretože nikde na svete nenájdete toľko zábavy ako v New Yorku. Október má dokonalé počasie – veľa slnka, nižšie teploty, občasný príjemný dážď – ideálne pre dlhé prechádzky a spoznávanie mesta. Ak vás prekvapí nepríjemné počasie môžete sa skryť do jedného zo stoviek múzeí, či galérií do ktorých môžete mať vďaka New York Pass vstup zadarmo.
New York je pritom stvorený na prechádzky – bez problémov sa môžete túlať svetoznámymi dlhočiznými ulicami a na každom kroku spoznávať autentický New York. Na jeseň je mesto plné rôznych výstav, či podujatí na ktoré je často vstupné aj zadarmo. Jeseň je však aj o dobrých cenách v obchodoch, fotogenických stromoch a nádherných západoch slnka.

Ako sa sem dostať
Jeseň je jedným z vrcholov turistickej sezóny v New Yorku. Ceny ubytovania, či leteniek preto postupne stúpajú, no stále je čas na rezerváciu vašej vysnívanej cesty za lákadlami mesta miest. Najlacnejšie letenky sa dajú stále zohnať za 500 eur s odletom z Viedne (British Airways na letisko Newark). V meste neskôr vďaka nášmu sprievodcovi za služby ušetríte.

Kde bývať
Aj napriek celkovému poklesu turistického ruchu sa v meste v poslednom čase otvorilo viacero nových hotelov – Andaz Fifth Avenue, hotel Eventi, Cassa, či cenovo prístupnejší Holiday Inn Long Island City s úžasným výhľadom na celý Manhattan. Pre zľavy a polovičné ceny vám odporúčame hotely v Long Island City – slušné ubytovanie sa tu dá nájsť už za 400€ na týždeň pre dve osoby.

Čo vidieť
Central park je na jeseň ako magnet, ktorý denne pritiahne nielen tisícky turistov, ale aj domácich – Central park nie je len obyčajný park, je to srdce Manhattanu, kde nájdete v každú chvíľu stovky bežcov, náhliacich sa workoholikov, či turistov obdivujúcich nádherné farby jesene. Netreba však zabúdať, že v okolí parku sa nachádzajp tie najlepšie adresy na bývanie, či najlepšie hotely. Takže ak chcete vidieť ako býva smotánka v New Yorku, zapíšte si adresy ako 740 Park Avenue, či apartmánové domy na Central Park West.

Tento článok je úryvkom z elektronického sprievodcu New Yorku, ktorého si môžete zakúpiť za 10€ na našich stránkach. Je to jedinečná zbierka tipov a informácií, ktoré musíte vedieť pred vašou cestou do New Yorku. 70 strán pútavého čítania, zaručená spokojnosť.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.