..

Greenwich Village, alebo skrátene Village je prevažne rezidenčná štvrť na západnej strane Manhattanu. Village je ohraničený z juhu West of Houston Street, z východu Broadway, zo severu Východnou 14. street a zo západu rieka Hudson.

Greenwich Village

Je zároveň aj jednou z najstarších častí mesta, čo sa odzrkadľuje na chaotickej uličnej štruktúre – aj taxikári majú problém s orientáciou vo Village.

Village je známou štvrťou umelcov a bohémov – svetovú slávu si vyslúžila ako kolíska bítnikov – Village sa stala dejikom a námetom pre diela , Jacka Kerouaca, Allena Ginsberga, či Williama S. Burroughsa.
Ak máte radi folk, takisto by ste Village nemali obísť – práve tu sa stretli členovia Mamas and the Papas, býval Bob Dylan, či v kaviarňach a baroch začalo kariéru nespočetné množstvo umelcov – Barbra Streisand, Peter, Paul, and Mary, Simon and Garfunkel, Jackson Browne, James Taylor, Eric Andersen, Joan Baez, The Velvet Underground, The Kingston Trio, Richie Havens, Maria Muldaur, Tom Paxton, Phil Ochs, Joni Mitchell, Laura Nyro, Jimi Hendrix či Nina Simone.

V súčastnosti je Greenwich Village jedna z najtrendovejších a zároveň aj najdrahších štvrtí na bývanie v New Yorku. Aj preto je Village momentálne domovom pre mnoho celebrít, hollywoodskych hercov, či spevákov -býva tu napríklad Julianne Moore, Liv Tyler, Uma Thurman, Philip Seymour Hoffman, Leontyne Price, Amy Sedaris, či Barbara Pierce Bush, dcéra bývalého prezidenta USA.

Zároveň je domovom pre tisíce študentov New York University (NYU), či The New School.

Takže ak sa chcete nadýchať vzduchu, ktorý dýchajú newyorské celebrity, vyberte sa do Village.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.