..

Queens je najväčšia štvrť New Yorku a druhá najľudnatejšia z celkovo piatich štvrtí. Na jej území sú dve letiská. LaGuardia v časti Flushing a pre Slovákov asi najznámejšie Medzinárodné letisko J. F. Kennedyho (poznáme ho pod skratkou JFK).

Mestská časť Queens je zhodná s Queens County, čo je etnicky najrôznorodejší okres v Spojených štátoch. V roku 2000 tvorili emigranti v Queense 46 percent obyvateľstva. Predpokladá sa, že v roku 2010 tu bude väčšina obyvateľstva narodená v zahraničí. S počtom obyvateľov 2,2 milióna je to druhá najľudnatejšia mestská časť New Yorku a desiaty najľudnatejší okres v Spojených štátoch.

História časti Queens

Časť New Yorku, známa ako Queens bola založená v roku 1683 ako jeden z pôvodných 12 okresov New Yorku. Názov Queens, zdelila táto štvrť po manželke vtedajšieho kráľa, Kataríny z Braganzy, manželke Karola II.

Táto mestská časť sa často považuje za jednu z prímestských časti New Yorku. Miestne časti vo východnom Queens sa podobajú na okolité predmestia v západnom Nassau County. V západných a centrálnych častiach má však Queens mestský charakter a niekoľko centrálnych obchodných štvrtí. Long Island City je miestom, kde sa nachádza Citicorp Building, najvyšší mrakodrap v New Yorku mimo Manhattanu.

Čo by ste mali vidieť v Queense

Flushing Meadows Corona Park, most Hell Gate, Gantry Plaza State Park

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.