..

Union Square je historicky dôležitá križovatka v pravidelnej štruktúre manhattanských ulíc. Nachádza sa na križovatke Broadway a Bowery – podľa čoho dostalo námestie aj svoje meno.

Union Square je bezpochyby jedným z najznámejších námestí v New Yorku – vďaka impozantnej jazdeckej soche Georgea Washingtona, príjemnej atmosfére uprostred veľkomesta, či zeleninovom trhu priamo na námestí.

Podobne ako Bryant Park, aj Union Square bolo pôvodne miesto pre pochovávanie chudobných – v roku 1815 bol cintorín zrušený a nič nestálo v ceste premeniť toto miesto na mestský park.

Postupom času sa z Union Square stalo miesto konania demonštrácií, či pochodov. Aj vďaka významnej úlohe, ktorú zohralo v histórii si Union Square zalúžilo zápis do národného registra pamiatok – National Historic Landmark od roku 1997.

Námestie Union Square je v súčasnosti ohraničené 14. Street na juhu, Union Square West na západnej strane, 17. Street na evere a na východe Union Square East, ktorá spája dokopy Broadway a Park Avenue South, aby pokračovala ako Fourth Avenue a Broadway.
V blízkosti Union Square sa nachádza množstvo budov New York University.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.