..

História mrakodrapu Time Warner Center je jedna z tých pohnutejších. Miesto bolo pôvodne sídlom výstavného centra The Coliseum, ktoré bolo postavené na Columbus Circle na popud hlavného plánovača mesta New York Roberta Mosesa v roku 1956.

V roku 2000 však Coliseum muselo uvoľniť cestu pre Time Warner Center – dvojicu mrakodrapov navrhnutých Davidom Childsom, siahajúcich do výšky 229 metrov.

Boli to prvé mrakodrapy dostavané po útokoch na Dvojičky World Trade Centra. Viacerým dve veže Time Warner Centra pripomínali práve zničené Dvojičky, avšak developer skôr nadviazal na apartmánové domy na Central Park West z 30. rokov minulého storočia.

Time Warner Centrum je multifukčný projekt – v južnej veži sa nachádzajú kancelárske priestory – Time Warner World Headquarters s vysielacími štúdiami CNN, ale aj rezidenčné – One Central Park Condominiums so 195 luxusnými apartmánmi.
V severnej veži sa nachádza Mandarin Oriental Hotel s 251 izbami a apartmánmi a Residences at the Mandarin Oriental s 65 apartmánmi na úplnom vrchole.
Všetky súčasti centra majú vlastné vchody a celé centrum má až 6 rôznych adries. Budovy Time Warner Centra obsluhuje 73 výťahov (rovnaký počet ako v Empire State Building). V spodnej časti, ktorá je spoločná pre obe veže sa nachádza obchodné centrum – The Shops at Columbus Circle (značky ako Armani, Davidoff, L’Occitane, Hugo Boss, Tumi, Coach, Cole Haan, či Thomas Pink), ale aj potraviny Whole Foods Market.

V Time Warner Center sa nachádza aj najdrahšia reštaurácia v New Yorku – Masa (len jedlo stojí 400 dolárov), ale aj reštaurácia ocenená troma hviezdičkami od Michelina – Per Se.

V budove sa nachádzajú jedny z najdrahších apartmánov v New Yorku – rekordný predaj sa uskutočnil v roku 2003, keď mexický finančník David Martinez zaplatil bezmála 55 miliónov dolárov za apartmán v TWC.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.