The Pierre Hotel

2 East 61st Street, New York , New York
Recenzia hotela: The Pierre Hotel

The Pierre je jeden z najluxusnejších hotelov v New Yorku, na križovatke Piatej Avenue a 61. ulice. Hotel bol otvorený v roku 1930 a je je situovaný priamo naproti Central Parku. Je vysoký 160 metrov.

V čase otvorenia ponúkal hotel 714 izieb, ktoré poskytovali neopakovateľný a ničím nerušený výhľad na Central park. Celým hotelom sa nesie atmosféra Francúzska za vlády Ľudovíta XVI, dokonca aj vrchol hotela je vymodelovaný podľa kaplnky vo Versailles. So svojím unikátnym, štíhlym vzhľadom hotel Pierre dominuje tejto časti New Yorku.

Momentálne pre svojich hostí má Pierre pripravených 201 izieb, vrátane 40 apartmánov a 13 grand apartmánov.

Ubytovanie v hoteli Pierre
Ubytovanie na týždeň v tomto klenote medzi hotelmi vás vyjde od 3000 eur (apartmán má 33 metrov štvorcových) bez raňajok a bez dane (v New Yorku sa platí 14.75 % Tax a turistická daň USD 3.50 dolára za noc.)
až do deluxe suite za 5500 eur, kde si môžete vychutnávať dve kúpeľne.

Medzi trvalých hostí-rezidentov hotela Pierre patrili Elizabeth Taylor, majiteľ obchodného domu Harrods Mohamed al-Fayed, či módny návrhár Yves Saint-Laurent. Všetci títo obývali grand apartmány, z ktorých každý je obdarený vlastným unikátnym štýlom. Hotel patrí do siete Leading Hotels of the World.

Jedna noc v The Pierre Hotel stojí od 600€, rezervovať izbu si môžete prostredníctvom stránok nášho partnera booking.com.

Podrobnosti:
Kategória hotela: Počet hviezdičiek: 5
Cena hotela: 600€
Sieť hotelov:

Vybavenie:
Počet izieb:
Vzdialenosť do centra mesta: 5.92 km od centra

Booking.com

Rezervácia The Pierre od 600€/noc