..

New York predstavuje jeden veľký nájazd na peňaženku – množstvo obchodov, svetové reštaurácie, drahé hotely, či atrakcie od výmyslu sveta. To všetko predstavuje nebezpečenstvo pre vaše peňaženky. Aj vďaka tomu má New York povesť jedného z najdrahších miest planéty.

City Lights 3

A musíme žiaľ konštatovať, že právom. Kde inde by ste našli reštauráciu, kde za večeru zaplatíte skoro 300 eur? Samozrejme, záleží len od vás, ktorým lákadlám veľkomesta odoláte – a my vám radi ukážeme, ako spraviť svoj výlet do New Yorku, čo najviac priateľľským pre vašu peňaženku.

100 eur vám podľa stránok tripo.sk vydrží 1.32 dňa. Rozpočet si naplánujte podľa toho. V tom je započítané jedlo, doprava a priemerné ubytovanie pre dve osoby. Ak plánujete ostať napríklad týždeň New York vás celkovo vyjde najmenej na 1000 eur na osobu (ak cestujete v dvojici).

Rozpočet na cestu do New Yorku
Poďme sa pozrieť na to, čo zaplatíte za týždeň v New Yorku pre jednu osobu – priemerná cena letenky je tak 400-500 eur, za týždeň v slušnom hoteli zaplatíte cca 250€, za týždenný lístok na hromadnú dopravu – Metrocard zaplatíte 30 dolárov, čo je cca 20 eur, za cestu z letiska a na letisko 10 dolárov, na jedle sa dá ušetriť – priemerne počítajte 10 dolárov na jedno jedlo (pizza, jedlo zo stánkov, lacnejšie etnické reštaurácie, či pravý hamburger, za raňajky sú to tak 4-7 dolárov) to sú výdavky, s ktorými musíte počítať. Za kávu, či pollitrovú fľašku vody zaplatíte 1-2 doláre – ak sa vyhnete Starbucksu.

Ceny v New Yorku nájdete podrobne popísané v elektronickom sprievodcovi New Yorkom.

Ak k tomu pripočítate aj výdavky za atrakcie – napríklad za vyhliadku Top of the Rock zaplatíte 27 dolárov, dostávame sa na cenu cez 1000 eur na týždeň.
Ak toho chcete vidieť čo najviac, oplatí sa New York Pass, ktorý je síce drahý, no ušetrí vám veľa peňazí a aj času.

Celkovo patrí New York k najdrahším mestám, ktoré môžete navštíviť – spolu so škandinávskymi mestami vždy kraľuje rebríčkom najdrahších turistických destinácií. No čo s tým, keď je taký skvelý?

Tento článok je úryvkom z elektronického sprievodcu New Yorku, ktorého si môžete zakúpiť za 10€ na našich stránkach. Je to jedinečná zbierka tipov a informácií, ktoré musíte vedieť pred vašou cestou do New Yorku. 70 strán pútavého čítania, zaručená spokojnosť.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.