..

New York ponúka pre návštevníka množstvo možností ako dobre a výhodne nakúpiť. Aj v období finančnej krízy sa oplatí kúpiť značkové oblečenie za pár eur.

New York vám to umožní kedykoľvek aj bez výpredajov. Najstráženejšie tajomstvo nakupovania v New Yorku je bezpochyby Century 21 pri bývalom Svetovom obchodnom centre. Aké sú ďalšie nákupné tajomstvá New Yorku?

Oblečenie vo Forever 21

Obchod, ktorý by sa nemal ukazovať ženám. Ak ho ukážete, páni nemajú šancu. Dámy si v ňom nájdu neuveriteľne lacné a jednoduché kúsky do svojho šatníka. Pozor hrozí, že v obchodoch tohto reťazca strávite pár hodín (čakanie na kabínky na skúšanie a platenie sú naozaj desiatky minút).

Forever 21 má taký úspech, že čoskoro sa môžete tešiť na flagship store na Times square. A poznámka pre nudiach sa pánskych návštevníkov obchodu – hrajú tu dobrú hudbu.

Century 21

Podobne pomenovaný obchod, avšak s dlhšou tradíciou je označovaný za najlepšie strážené tajomstvo New Yorku. Pri pohľade na preplnené poschodia a turistov z celého sveta, prezerajúcich si tovar vám to ani nenapadne. Century 21 však ponúka naozaj výborné zľavy, pre pánov aj dámy, dizajnérske kúsky, slnečné okuliare, topánky, doplnky aj kozmetiku.

Zľavy dosahujú približne 40% až 70% z pôvodnej ceny tovaru. Top od Armani za 250 dolárov, má byť zľava? Áno ak pôvodná cena bola 800 dolárov… Pozor takisto hrozí riziko viacnásobných návratov. Ak niečo nenájdete pri Ground Zero, Century 21 sa nachádza aj v Brooklyne na 472 86th Street v Bay Ridge.

Housing Work Thrift shop: Second hand v New Yorku

Housing Work je sieť obchodov s oblečením z druhej ruky. Ľudia darujú nenosené, či trochu nosené šatstvo a zisk z jeho predaja ide na pomoc ľudom bez domova, trpiacim na HIV, či AIDS. Ak máte strach z oblečenia zo second handov, v obchodíkoch Housing Work ho určite stratíte.

Nie nadarmo sa pobočky nachádzajú v luxusných a trendových štvrtiach ako West Village, Chelsea, Gramercy, Soho, Tribeca, či Upper West a Upper East Side.Veľa vecí v týchto obchodoch sú úplne nové a nikdy nenosené ešte s originálnou visačkou z obchodu. Niekomu sa nepáčili, tak skončili v newyorskom second-hande.

Pri pohľade na predávané veci vás ani nenapadne, že ste v second hande: 18 karátové zlaté hodinky od Cartiera, kravaty Gucci, kabelky od Chanel, či iné značkové veci za tretinové ceny.

Obchody Housing Works nájdete na:
Brooklyn Heights: 122 Montague Street, Chelsea: 143 West 17th Street, Gramercy: 157 East 23rd Street, Soho:130 Crosby Street, Tribeca: 119 Chambers St, Upper East Side: 202 East 77th Street, Upper West Side: 306 Columbus Avenue, West Village: 245 West 10th Street a v Yorkville: na 1730 2nd Avenue.

Tento článok je úryvkom z elektronického sprievodcu New Yorku, ktorého si môžete zakúpiť za 10€ na našich stránkach. Je to jedinečná zbierka tipov a informácií, ktoré musíte vedieť pred vašou cestou do New Yorku. 70 strán pútavého čítania, zaručená spokojnosť.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.