..

New York je cestovateľským snom veľkej skupiny ľudí. Len na Facebooku, čo sa dá považovať za vzorku národa sa fanúšikom mesta stalo vyše 1500 Slovákov.

Mnohí z vás sa pýtajú kedy je najlepšie navštíviť New York. V lete, keď vrcholia festivaly a podujatia pre turistov, na jeseň počas výhodných výpredajov, či v zime vidieť vianočný stromček v Rockeffelerovom centre a zažiť Nový rok na Times square?
Správna odpoveď asi neexistuje, pretože New York vždy ponúka niečo unikátne. Ak vás nelákajú mrakodrapy, zmes národov či gurmánske delikatesy tisícov reštaurácií, nákupy s výhodným kurzom dolára dostanú každého.

Mesačný sprievodca vám poradí, kedy je najvýhodnejšie, kedy je v meste najmenej turistov, kedy sú najlepšie výpredaje, či kedy je najpríjemnejšie počasie.

Január v New Yorku
Január je skvelý čas pre hľadačov skvelých cien, ktorým nevadí naozajstná zima pri návšteve New Yorku. Davy po vianočných sviatoch odídu a prenechajú vám obchody a skvelé zľavy len pre vás.

Február v New Yorku
Februárové počasie je v New Yorku príjemnejšie, avšak mesto je aj plnšie turistov. Sviatok svätého Valentína a zimné prázdniny často zaplnia New York turistami.

Marec v New Yorku
Aj napriek daždivej reputácii marca, je aj tretí mesiac v roku skvelým časom pre návštevu New Yorku. Mesto sa zafarbí nazeleno pri oslavách dňa Sv. Patrika, a prinesie jeden z najzaujímavejších medzinárodných zážitkov v NY.

Apríl v New Yorku
Jar začína, čo znamená lepšie počasie, kratšie rukávy a väčšiu šancu slnečného počasia pri fotení pamiatok v New Yorku. Na začiatku apríla je ešte stále celkom chladno, takže nezabudnite si zabaliť aj teplejšie oblečenie a dáždnik. Inak sa vám môže stať, že Veľkú noc, či začínajúci filmový festival Tribeca môžete premeškať kvôli mokrému oblečeniu.

Máj v New Yorku
Máj je pravdepodobnejšie najlepší čas pre návštevu New Yorku. Máj v New Yorku je poznačený príjemným počasím, ktoré dovoľuje stráviť maximum času vonku, napríklad v príjemnom Central parku. Výhodou je aj neprítomnosť letných horúčav a množstva turistov.

Jún v New Yorku
Júnové teplé počasie priam láka na návštevu New Yorku. V meste začínajú letné aktivity.

Júl v New Yorku
Ak chcete vidieť najlepší ohňostroj roka, navšívte New York v júli. Ohňostroj Macy’s pri príležitosti 4. Júla je mnohými považovaný za najlepší zážitok.

August v New Yorku
Ak vám nevadia horúčavy a sálavé teplo veľkomesta, august je stvorený pre vás – napríklad na oslavu konca leta.

September v New Yorku
Labor Day označuje oficiálny koniec leta, ale predstavuje aj výborný víkend na návštevu New Yorku. September v meste je príjemný, avšak noci sú už chladnejšie. Ak vám to nevadí, New York v septembri ponúka turistom množstvo atrakcií bez zbytočných tlačeníc.

Október v New Yorku
Teplé dní a studené noci, jesenné listy a všetky farby dúhy v Central Parku vás určite nenechajú chladnými.

November v New Yorku
November začína slávnym New York City Marathon, ktorý sa oplatí vidieť aj ako divák. No najslávnejší novembrové podujatie je Macy’s Thanksgiving Day Parade – sprievod, ktorý jednoducho musíte vidieť.

December v New Yorku
Vianočná sezóna je obľúbený čas na návštevu new Yorku. Vychutnajte si nákupy, vianočný stromček v Rockeffelerovom centre, či nákupný stres v najväčšom americkom meste. A samozrejme oslávte nový rok na Times Square.

Tento článok je úryvkom z elektronického sprievodcu New Yorku, ktorého si môžete zakúpiť za 10€ na našich stránkach. Je to jedinečná zbierka tipov a informácií, ktoré musíte vedieť pred vašou cestou do New Yorku. 70 strán pútavého čítania, zaručená spokojnosť.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.