..

New York sa rozprestiera v ústí rieky Hudson – je tvorený 5 mestskými štvrťami, Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx a Staten Island. Ponúka stovky atrakcií a miest, ktoré sa oplatí vidieť. No sú niektoré, ktoré musíte vidieť. Inak by ste asi neboli v New Yorku.

Manhattan Office Vacancy Rate Drops In Second Quarter

1. Panoráma New Yorku – New York je mesto mrakodrapov, takže ho musíte vidieť z výšky, alebo z dostatočnej ďiaľky – pre krásne pohľady na Manhattan, skúste výlet na Sochu Slobody, či Gantry State Park, alebo Staten Island Ferry, ktorá je zadarmo. Pri vyhliadke si môžete vybrať buď Empire State Building, alebo z čoraz obľúbenejšej vyhliadky na vrchole GE Building v Rockefellerovom centre nazvanej Top of the Rock.

2. Times square a divadlá na Broadway – osobne si myslím, že Times square je jedna z najmenej zaujímavých častí New Yorku. Blikajúce neónové reklamy, všadeprítomné davy ľudí, predavači divadelných lístkov na Broadway, to všetko tvorí kolorit križovatky sveta.

3. Socha Slobody a Ellis Island – Socha slobody je jeden z hlavných symblov New Yorku a ozajstná nutnosť pri návšteve mesta. Ak sa ponáhľate, vynechajte Ellis Island – na ostrove je len jednoduché múzeum, ktoré môžete obísť bez výčitiek svedomia.

4. Central park – Central park je natoľko rozľahlý a skvelý, že počas svojho pobytu v New Yorku ho určite navštívite viackrát.

5. Brooklyn Bridge – Prechádzka po Brooklynskom moste je určite jedna z tých nezabudnuteľných.

6. Prospect Park a Grand Army Plaza – Pretože New York to nie je len Manhattan, ale aj ďalšie 4 mestské časti – navštívte aspoň Brooklyn. Tam sa nachádza dvojička Central parku s majestátnym vstupom v podobe Grand Army Plaza – určite nebudete ľutovať.

7. Wall Street a finančná štvrť – svetoznáma Wall street je jedna z najstarších ulíc v meste, a zároveň je to ulica, na ktorej sa však točia nie bilióny, ale trilióny dolárov.

8. Flushing Meadows-Corona Park – druhý najväčší park v meste, dejisko dvoch svetových výstav, každoročného U.S. Open, či miesto kde stojí Citi Field, nový stánok baseballového klubu New York Mets.

9. Múzejná míľa – časť Piatej avenue, na ktorej sa nachádza skoro tucet múzeí a kultúrnych inštitúciií. Musíte navštíviť aspoň Metropolitné múzeum, či moderné Guggenheimovo múzeum.

Tento článok je úryvkom z elektronického sprievodcu New Yorku, ktorého si môžete zakúpiť za 10€ na našich stránkach. Je to jedinečná zbierka tipov a informácií, ktoré musíte vedieť pred vašou cestou do New Yorku. 70 strán pútavého čítania, zaručená spokojnosť.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.