..

Stráviť dovolenku v jednom z najrušnejších miest na svete možno pre niekoho neznamená oddych, no pre tých, ktorí hľadajú aktívne trávenie svojho voľného času je New York ako stvorený.

newyork-dovolenka

Asi nikde inde na svete nenájdete toľko možností ako minúť svoje peniaze ako tu. Tak na čo čakáte? Vydajte sa na dovolenku do New Yorku už dnes. Neviete sa rozhodnúť, či ísť do New Yorku na vlastnú päsť, alebo využiť služby jednej z cestovných kancelárií, ktoré ponúkajú niekoľkodňové výlety do tohto skvelého mesta?

Rozhodne vám odporúčame vydať sa do NY na vlastnú päsť. Uvidíte viac, ušetríte a spoznáte autentický New York.

1) Uvidíte viac.
New York cez cestovnú kanceláriu rovná sa Manhattan. Aj keď je Manhattan určite stredobodom celého mesta, nemali by ste zabúdať aj na ďalšie štvrte – Bronx so ZOO, či nádherným majákom, Staten Island so známou kompu, živý a rôznorodý Brooklyn s Coney Island, či rezidenčný Queens s obrovským parkom a tenisovým areálom Flushing Meadows.
Vidieť len Manhattan je naozajstné premárnenie príležitosti spoznať rôznorodý New York.

2) Ušetríte
Last minute dovolenka v New Yorku, alebo pobytový zájazd v tomto meste vás vyjdú na niečo cez 1500 Eur (1200€ +300 eur taxy) na 5 dní (invia.sk), alebo 5 dní bez stravy za 1000eur.

Tieto ponuky väčšinou zahŕňajú ubytovanie v zlodejských hoteloch – hotel Pennsylvania, či Hilton New York sú najväčšie hotely v New Yorku a ponúkajú predražené, nevýhodné ubytovanie.

Narozdiel od ponuky cestovných kancelárií, vy si môžete vybrať o polovicu lacnejší hotel – napríklad jeden z širokej ponuky hotelov v Queens (Ramada Long Island City za polovicu ceny manhattanského hotela) – v cene máte aj raňajky.

Spočítajme si to
Letenky z Viedne do New Yorku máte za cca 500 eur, ubytovanie na týždeň 600 eur pre dve osoby, sprievodca New Yorkom od newyorkcity.sk 10€ a v prípade, že toho chcete vidieť naozaj veľa tak aj New York Pass za 130 eur na týždeň. Celkové náklady bez stravovania a nakupovania na týždeň pre jednu osobu sú cca 1000€. Oproti nákladom s cestovnou kanceláriou ušetrí jedna osoba pri výlete do New Yorku vyše 500€. A to je porovnanie 5 dňového zájazdu s týždňovým.

3) Spoznáte autentický New York
5 dní je na spoznanie New Yorku je desivo málo. Za ten čas môžete vidieť Sochu slobody, vyjsť na vyhliadku Empire State Building, poprechádzať sa po Central parku, Wall Street a niečo nakúpiť. Viac nestihnete ani keby ste sa snažili. Zabudnite na výhodné nákupy v Century 21, či v najlepšom outlete v štáte New York vo Woodbury Commons. Autentický New York nenájdete v korune Sochy slobody, či na turistami preplnenom Times square.

Autentický New York sa nachádza v kaviarňach, malých obchodíkoch, múzeách, parkoch, či námestiach a uliciach, kde nájdete tú pravú, príjemnú atmosféru najlepšieho mesta na svete.
Ešte stále váhate? Neváhajte, New York sa oplatí.

Tento článok je úryvkom z elektronického sprievodcu New Yorku, ktorého si môžete zakúpiť za 10€ na našich stránkach. Je to jedinečná zbierka tipov a informácií, ktoré musíte vedieť pred vašou cestou do New Yorku. 70 strán pútavého čítania, zaručená spokojnosť.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.