..

Aj napriek tomu, že New York je drahé mesto, poskytuje veľa zaujímavostí a atrakcií, ktoré sú zadarmo. Len treba vedieť, ktoré.

Brooklyn Bridge 4x5, Kodak Portra 400 Shawn Hoke via Compfight

Brooklyn Bridge
Tillary St., Adams St.
Tento míľu dlhý zázrak priemyslenej éry inšpiroval mnohých umelcov. Prečo by nemal inšpirovať vás? Ešte k tomu ak je zadarmo.

Central Park
Fifth Ave., 59th St.
58 míľ cestičiek je ako tvorených pre túlanie sa zákutiami Central Parku. Nečudo, že ročne pritiahne vyše 25 miliónov turistov, ktorí obdivujú slávne jazierka, Boathouse, či zámok Belvedere.

National Museum of the American Indian
1 Bowling Green, neďaleko Broadway
Múzeum, otvorené denne okrem Vianoc, mapuje kultúru originálnych obyvateľov Severnej ameriky. Múzeum sa oplatí navštíviť aj kvôli nádhernej budove v štýle Beaux Arts z roku 1907, v ktorej sídli.

New York Public Library
476 Fifth Ave., 41st St.
Táto nádherná a majestátna budova priamo na Piatej avenue nie je len domovom pre 20 miliónov kníh, ale aj najkrajší wifi hotspot na svete, či záhradu v Bryant Parku.

Staten Island Ferry
4 South St., Whitehall St.
Oranžová kompa, ktorá vá po 15 minútach dopraví na Staten Island patrí medzi najobľúbenejšie atrakcie New Yorku. Je predsa zadarmo a poskytuje nádherný výhľad na dolný Manhatan a Sochu Slobody.

Tento článok je úryvkom z elektronického sprievodcu New Yorku, ktorého si môžete zakúpiť za 10€ na našich stránkach. Je to jedinečná zbierka tipov a informácií, ktoré musíte vedieť pred vašou cestou do New Yorku. 70 strán pútavého čítania, zaručená spokojnosť.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.