..

Nie je nič lepšie ako sa pred návštevou New Yorku vyzbrojiť všemožnými informáciami o meste. Kde sú najlepšie reštaurácie, či ktoré pamiatky naozaj musíte vidieť.
Na to slúži newyorkcity.sk. Existujú však stránky, ktoré vám ponúknu nahliadnuť do New Yorku priamo z vášho počítača. V 3D kvalite a skoro ako naozaj.

bing-maps-new-york

Virtuálny New York vo vašom počítači
Takže ako si pozrieť New York skoro zadarmo? Prvou zastávkou v našej ceste po virtuálnom New Yorku na internete je Google Maps. Mapy od Google neposkytujú len skvelé satelitné náhľady na celé mesto, hľadanie dopravných spojení, či pohľady na pamiatky, ale aj tzv. Street View, vďaka ktorému môžete vidieť každú ulicu New Yorku, tak akoby ste na nej stáli.

Pre ešte lepší zážitok z virtuálneho New Yorku si môžete stiahnuť program Google Earth – ktorý ponúka naozaj unikátny zážitok z virtuálnych prechádzok celým svetom.
Oplatí sa najmä pre tých, ktorí majú vizuálnu pamäť a chcú si napríklad pozrieť svoje budúce potulky New Yorkom.
Ďalšou možnosťou ako vidieť New York z pohodlia svojho počítača je služba Bing maps od Microsoftu. Tá zas ponúka tzv. Bird’s eye – pohľad na New Yorku z pohľadu vtákov. Krásne tak vidíte vertikalitu mrakodrapov Manhattanu, veľkosť Queensu, či krásy pláží v Coney Island.

Treťou možnosťou ako si prezrieť New York je stránka virtualnyctour.com, vďaka ktorej vidíte New Yorku naozaj krok za krokom.
Poskytuje totiž naozajstné virtuálne prehliadky mesta, a s trochou fantázie sa môžete cítiť ako sa prechádzate ulicami New Yorku.
Každopádne žiadna virtuálna realita nenahradí farby, vône, či ruchy New Yorku – to si musí zažiť každý sám.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.