..

Určite si pamätáte film Sám doma v New Yorku a známe scény z Central parku, či hotela Plaza. Ak aj vy chcete zažiť vianočnú, či zimnú romantiku v New Yorku, máme pre vás zopár tipov.

Vianoce a zima v New Yorku
Zima v decembri, či Vianoce sú skvelým časom pre návštevu mesta. Jediným mínusom sú priemerné teploty, ktoré v decembri dosahujú 0 stupňov Celzia. Vďaka polohe pri brehoch Atlantického oceánu však môže poklesnúť až na -25 stupňov a zriedkavosťou tunajšieho počasianie sú ani nádielky snehu (maximum je vyše 1,5 metrov snehu).
Napriek možnej nepriazni počasia, New York v decembri poskytuje skvelé možnosti nakupovania, krásne vyzdobené mesto a výbornú atmosféru.
Čo musíte v decembri vidieť sú určite vianočné stromčeky a výzdoba newyorských obchodov.


Pozrite si Vianočné stromčeky v New Yorku


Výklady obchodov sa premenia na vianočné rozprávky. Napríklad Macy’s na Herald Square sa zmení na Santaland, domov pomyselného Santa Clausa. Jedny z najznámejších vianočných výkladov má napríklad obchodný dom Lord & Taylor, o ktorom sa vo vianočnom období vraví, že zastavuje prevádzku na okolitých chodníkoch.
Žiadnou výnimkou nie sú ani výklady ostatných luxusných domov v New Yorku – napríklad Saks Fifth Avenue, ktorý sa v čase Vianoce premení na obrovský, vysvietený vianočný stromček.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.