..

Finančný dištrikt, alebo Financial District je štvrť v najjužnejšom cípe ostrova Manhattan – zaberá približne miesto, kde sa na konci 17. storočia rozprestieralo pôvodné osídlenie pod menom New Amsterdam.

Momentálne je táto štvrť finančným centrom nielen USA, ale celého sveta s významnými inštitúciami, ktoré hýbu peniazmi ako je New York Stock Exchange, či Federal Reserve Bank of New York. Finančný dištrikt je domovom pre cca 56 000 obyvateľov, denne však do štvrte prichádza vyše 300 000 obyvateľov za prácou.

Vďaka svojmu historickému pôvodu je štvrť miestom množstva pamiatok a historických miest – každá pamätihodnosť je označená tabuľami, takže sa nestratíte a nič vám neujde. Bowling Green, na začiatku Manhattanu, je tradičným začiatkom pre tzv. ticker-tape parades na Broadway (slávnostné prehliadky mestom pri významných príležitostiach). V blízkosti Battery Park City sa nachádzajú židovské múzeum – Museum of Jewish Heritage a múzeum mrakodrapov – Skyscraper Museum.
Finančný dištrikt je aj miestom, kde sa nachádzalo Svetové obchodné centrum (Ground Zero) a kde momentálne vyrastajú najvyššie mrakodrapy v New Yorku.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.