..

New York patrí medzi najnavštevovanejšie mestá na svete – ročne ho navštívi 10 miliónov zahraničných turistov, k tomu treba prirátať 40 miliónov návštevníkov z USA.
Tí všetci potrebujú prespať v niektorom zo stoviek hotelov na Manhattane, Queense, či v Brooklyne.

3_plaza_sunday_620x285

Samotný Manhattan ponúka bezmála 300 hotelov, takže vyberať máte z čoho. Od päťhviezdičkových hotelov na Manhattane, po lacné hostely na Upper West Side. Ktoré newyorské hotely sa však pyšnia prívlastkami naj?

Najdrahší hotel v New Yorku
Plaza Hotel je nielen najznámejším hotelom v New Yorku, ale bezpochyby aj najdrahším. Za noc v prezidentskom apartmáne totiž zaplatíte celý majetok – 15 000 dolárov.
Za túto sumu môžete v lacnejšom hoteli na Manhattane bývať skoro pol roka. V ňom však nebudete mať výhľad na Central Park, mramorovú kúpeľnu obloženú zlatom, či 3 krby. Ani ostatné izby však nie sú lacné – priemerná cena za noc sa pohybuje okolo 1000 dolárov.

Najväčší hotel v New Yorku
Hotelom s najväčším počtom izieb je Hilton New York. V ňom si môžete vybrať s 1,980 ponúkaných izieb a apartmánov. Na krok od Central parku na 6. Avenue sa nachádza hotel, v ktorom sa ľahko stratíte, no určite pre vás budú mať izbu. Takisto v môžete v Hiltone bývať 5 a pol roka a vždy v inej izbe (a to je len tretina izieb v porovnaní s najväčším hotelom v Las Vegas – MGM Grand)

Najškaredší hotel v New Yorku
Nelichotivý prívlastok najškaredší si vyslúžil Marriott Marquis na Times Square. Pamiatka z polovice 80 rokov, ktorá vyzerala obstarožne už v čase svojho postavenia. Kvôli hotelu bolo zničených 5 historických hotelov na Broadway. S 1949 izbami patrí k tým najväčším v New Yorku.

Najznámejší hotel v New Yorku
Hotel Plaza je ikona, ktorú iný hotel neprekoná. Každý si spomenie na scény z filmu Sám doma v New Yorku. Presne o tom je Plaza.

Najhistorickejší hotel v New Yorku
V Hoteli Waldorf=Astoria sa určite budete cítiť ako na začiatku minulého storočia. Môžete si nielen vychutnávať neskutočný luxus a prepych, ale zároveň budete na každom kroku hýčkaní zamestnancami, ktorých má hotel viac ako hostí. Na 1232 izieb pripadá vyše 1600 zamestnancov hotela.

Najvyšší hotel v New Yorku
Hotel Four Seasons je najvyšším hotelom v New Yorku – s výškou 208 m a 52 poschodiami. Hotel ponúka aj najväčšie priemerné izby na Manhattane – priemerná izba vo Four Seasons má 60 metrov štvorcových a ponúka všetko, aby ste sa cítili ako doma.
Four Seasons ponúka aj najluxusný apartmán New Yorku – noc v ňom vás vyjde na neuveriteľných 30 000 dolárov. Ak na to nemáte, aspoň si pozrite obrázky v našej galérii.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.