..

Ako každý rok, aj tento je jednou z najsledovanejších udalostí začiatku decembra rozsvietenie vianočného stromčeka v New Yorku. Ten v Rockefellerovom centre už stojí vyše 2 týždňov – 24metrov vysoký smrek obyčajný čaká na svoj veľký deň, ktorý nastane 4. decembra o 19:00 (u nás 1:00 po polnoci).

The Rockefeller Center Christmas Tree - New York, NY

Stromček bude slávnostne ozdobený a vysvietený až do 7. januára.

O tradícii vianočných stromčekov v Rockefellerovom centre
Vianočný stromček, ktorý zdobí Rockefeller Center je typicky smrek. Minimálnou požiadavkou je, že strom je 20 metrov vysoký a 10 metrov široký, avšak vedenie tunajších záhrad preferuje strom s výškou medzi 23 a 27 metrov. Smreky rastúce v lesoch však nie často dosahujú takéto rozmery a preto sa vianočné stromčeky väčšinou nájdu v niekoho záhrade. Za takýto strom nie je ponúkaná žiadna kompenzácia, byť však vybraný za snáď najznámejší symbol Vianoc v New Yorku je dostatočná domena.

Každý rok sa na výzdobu stromu použije ako dekorácia vyše 5 kilometrov svetiel a strom zdobia len hviezdy a svetlá. Prvý vianočný strom pre Rockefellerovým centrom v New Yorku postavili v roku 1931. Slávnosť rozsvietenia stromčeka sa tam koná od roku 1933.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.