..

Na juh a západne od SoHo, leží štvrť nazvaná Tribeca (čo v preklade znamená Triangle-Below Canal, trojuholník pod Canal street).

Newyorská štvrť Tribeca

Len pred niekoľkými desaťročiami prevažne industriálna štvrť je dnes tá najžiadanejšia rezidenčná štvrť na celom Manhattane.
Všetko to začali umelci a umelecké galérie, ktoré sa do Tribecy začali postupne presúvať so stúpajúcim nájomným v Soho. Vďaka tomu sa Tribeca stala novým epicentrom kultúry so štýlovými a drahými reštauráciami a dobrou povesťou aj vďaka každoročnému festivalu Tribeca film festival.

Tribeca je najviac vyhľadávaná pre unikátne možnosti bývania – bývalé sklady a väčšinou industriálne budovy boli premenené na atraktívne loftové byty s vysokými stropmi, veľkými oknami, či štýlovými tehlovými stenami.

Vďaka tomu Tribeca prilákala množstvo umelcov, hercov, či spevákov – bývajú tu Jay-Z a Beyonce, Robert DeNiro, Leonardo DiCaprio, Chris Martin a Gwyneth Paltrow, Justin Timberlake, či Uma Thurman. Netreba sa preto čudovať, že priemerná cena predaného apartmánu sa v štvrti Tribeca šplhá k 2 miliónom dolárov.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.