..

Beresford je najväčším z apartmánových domov na ulici Central Park West. táto neprehliadnuteľná, mohutná budova je charakteristická svojimi troma vežami a dvoma fasádami, jednou s výhľadom na Central Park, druhou oproti Manhattan Square a American Museum of Natural History.

Architekt Emery Roth (autor apartmánových domov El Dorado aj San Remo) navrhol Beresford v roku 1929 na adrese 211 Central Park West, medzi 81st a 82nd Streets.

Budova bola dokončená len mesiac pred vypuknutím hospodárskej krízy.

Aj keď má len výšku 22 poschodí, svojou mohutnosťou, setbackmi, ktoré poskytujú apartmánom terasy, dominuje ulici Central Park West.

Narozdiel od ostatných prestížnych apartmánových budov, Beresford akceptuje celebrity a politikov ako obyvateľov. Medzi súčaných obyvateľov preto patria Jerry Seinfeld (ktorý za duplex zaplatil 4,35 milióna dolárov), Diana Ross, či tenisový hráč John McEnroe.

Beresford, San Remo a Dakota sú tri najprestížnejšie a najokázalejšie apartmánové domy na Upper West Side. Každá je vo svojom ohľade unikátom, ktorý nesie titul naj. Dakota je zo všetkých najstaršia, je obostretá históriou a záhadami. San Remo, najvyššia z nich má najlepší výhľad a najlepšie umiestnenie. Beresford je zas najväčší.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.