..

Ak by ste dnes chceli hľadať ten najluxusnejší apartmán na predaj v New Yorku, máme pre vás tip. Skúste sa pozrieť na luxus známy ako bývalý apartmán Ruperta Murdocha.

Apartmán má skoro 900 metrov štvorcových a rozprestiera sa na troch najvyšších poschodiach na vrchole štýlového domu na 141 Prince Street v SoHo. Bývalá továreň na curkovinky bola podobne ako ostatné budovy v susedstve premenená na štýlové bývanie. Aké štýlové?

14 izieb, stropy vysoké vyše 3,3 metra, podlahy z teakového dreva, vínna pivnica s miestom pre 250 fliaš, kúpeľňa z carrarského mramoru, či krby z vulkanického kameňa. To všetko a omhoho viac by vás privítalo, ak by ste zavítali do loftu, ktorý vlastnil Rupert Murdoch v Soho a v roku 2005 bol predaný za rekordnú sumu 25 miliónov dolárov.

Ten totiž kúpil najdrahšiu rezidenčnú nehnuteľnosť, ktorá bola kedy predaná v New Yorku – pentouse Laurenca Rockeffelera za 44 miliónov dolárov. A dnes je znovu na predaj, tentoraz za 22 miliónov dolárov.

Apartmán dnes obsahuje tri hlavné spálne, tri hosťovské izby, sedem kúpeľní, kinosálu s 25mm premietačkou, či presklenný “sky room,” kde bývalá majiteľka cvičila jogu s výhľadom na celé mesto.
Ale najlepšie na celom megaapartáne je viacposchodová terasa, ktorá obklopuje celý byt a zachránený vodný tank (water tower), ktorá sa vypína nad hlavnou spálňou. No uznajte, celkom štýlové bývanie za 22 miliónov dolárov.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.