..

Valentín sa blíži a s ním aj otázka pre zamilované dvojice, kde ho stráviť. Možno ostanete doma, kúpite svojej polovičke čokoládové srdce a strávite spolu pekný večer. Ale čo takto prekvapiť a vydať sa na Valentína do New Yorku?

New York je veľmi romantické mesto, stačí sa pozrieť na množstvo romantických filmov, ktoré tu boli nakrútené. No najväčšiu romantiku zažijete na týchto miestach.

1) Central Park
Od romantických prechádzok vo dvojici, cez jazdu na koči, člnkovanie na jazere, či vychutnávanie si výhľadu pri Belvedere Castle – Central Park je najromantickejšie miesto New Yorku. Môžete sa v ňom spoločne túlať hodiny a vždy nájdete nové miesto, ktoré bude krajšie ako to predchádzajúce. Výhodou Central parku na jar je nepreplnenosť.

2) Vyhliadka na Empire State Building
Možno by ste neverili, ale množstvo párov využíva práve vyhliadku na Empire State Building na svoje zásnuby. Možno ich láka výhľad, či jedinečnosť okamihu v takej výške, každopádne pohľady na nočný New York z vrcholu Empire State Building stoja za to aj keď nie ste vo dvojici.

3) Tiffany’s
Kúpte si raňajky a pred Tiffany’s na slávnej Piatej avenue môžete aspoň nachvíľu predstierať, že ste Audrey Hepburnová v jej najslávnejšej filmovej úlohe. Ak sa cítite sa trochu vzrušenia (a máte dostatočne tučnú peňaženku) pokojne vstúpte dovnútra. Tiffany’s vďaka obrovskej ponuke šperkov je naozaj romantické miesto. Však diamanty sú najlepší priatelia každej dámy.

4) New York Botanical Garden
Aj keď vonkajšia teplota na Valentína romantických dušiam na prechádzku parkom nepraje, inokedy si v botanickej záhrade môžete vychutnať krásu okolitej prírody. Aj v tých chladnejších dňoch však záhrada ponúka kryté skleníky, kde môžete vo dvojici stráviť príjemné popoludnie.

5) Brooklyn Promenade
New York vždy vyzerá úchvatne z diaľky a nemusíte ísť veľmi ďaleko, aby ste si vychutnali panorámu mesta. Brooklyn Promenade ponúka návštevníkom nádherný pohľad na Dolný Manhattan, rovnako ako vynikajúce možnosti ochutnať kulinárske špeciality v slávnej River Cafe, Grimaldis či v čokoládovni Jacque Torres. A keď budete v Brooklyne zoberte svoju polovičku do Gantry Plaza State Park. Park na brehu East River je krásnym miestom odkiaľ sa dá pozorovať západ slnka nad Manhattanom.

6) Klzisko v Rockefeller Center
Aj keď neviete korčuľovať, klzisko vám dáva zámienku, že sa budete držať sa ruky. Vianočná, či sviatočná idylka na klzisku v Rockeffelerovom centre je naozaj zárukou romantiky aj bez vianočného stromčeka. Klzisko je súčasťou zimných mesiacov v New Yorku už od roku 1936, a otvorené býva až do apríla.
Za romantiku si však priplatíte – len za vstupné zaplatíte v závislosti od sezóny 9-17 dolárov a k tomu treba pripočítať 8 dolárov za požičanie korčulí.

7) Metropolitan Museum of Art
Od artefaktov antického Ríma po muzeálne zbierky Egypta, Metropolitan Museum of Art Vám ponúka príležitosť predviesť svoje kultúrne vedomosti a zbrane. Ak potrebujete uniknúť od všadeprítomných exponátov, môžete vyskúšať tamojší bar, s výhľadom na Veľký sál múzea. Alebo od mája až do neskorej jesene si môžete vychutnať spoločné slnenie na strešnom bare.

8 ) Staten Island Ferry
Ak máte v New Yorku hlboko do vrecka a aj napriek tomu chcete niečo romantické zažiť, vydajte sa na Staten Island Ferry (cesta je zadarmo).
Je to jedna z najpopulárnejších atrakcií New Yorku, cesta je zadarmo a približne 22 míľovú trasu prejde loď za 22 minút – máte tak dostatok času na obdivovanie panorámy Manhattanu, či Sochy Slobody a venovaniu sa jeden druhému.

9) Magnolia Bakery
Nepoznáte Magnolia bakery? To je asi jediná cukráreň v New Yorku, kde kvôli popularite musia obmedzovať nákupy. Jeden zákazník si tak môže odniesť len 12 kusov cukroviniek.
Možno je to vďaka popularite zo seriálu Sex v meste, kde hlavné hrdinky sladké pečivo z Magnolia Bakery milovali, no jedno sa im nedá uprieť – sú sladké a vyzerajú dokonalo. Magnolia Bakery nájdete na 401 Bleecker Street vo West Village.

I_obalka_R05
Kúpte si sprievodcu New Yorkom
Získate prístup k 70 stranám čítania o New Yorku. Všetko čo by vás pred cestou malo zaujímať.